Pomysł na prezent dla dziewczyny na święta

Coraz większą popularnością cieszą się książki o tematyce rozwoju osobistego – szczególnie te dotyczące relacji (zarówno z samym sobą, jak i z innymi ludźmi). Dlatego też prezent dla dziewczyny na święta może stanowić książka napisana przez niemiecką psycholożkę Stefanie Stahl – “Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów”. Ten poradnik psychologiczny może stanowić dobry punkt wyjścia do pracy nad sobą i zrozumienia własnych emocji. 

Prezent na święta – co kupić dziewczynie?

Wiele kobiet pragnie lepiej zrozumieć psychologiczne mechanizmy, które dostrzegają w swoim codziennym funkcjonowaniu, a często nie znają ich źródła. Stefanie Stahl w swoim poradniku “Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów” przedstawia niejako drogowskazy prowadzące do samopoznania. Zachęca, by zamiast rozbijania na czynniki pierwsze konkretnej sytuacji konfliktowej – sięgnąć głębiej, skupić się na swoich emocjach i odnaleźć powody, które powodują złe samopoczucie. 

“Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów” – książka pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia to dobry moment, by rozważyć postanowienia na kolejny rok. Dlatego też warto, by gwiazdkowy prezent był skłaniający do refleksji. Książka Stefanie Stahl to niewątpliwie dobry pomysł na prezent świąteczny dla dziewczyny – niezależnie od jej wieku. Znając lepiej siebie samą (poprzez odkrycie swojego własnego wewnętrznego dziecka), jest w stanie funkcjonować w większej równowadze na co dzień. Bo to o to właśnie chodzi – o wewnętrzną równowagę, która przekłada się na funkcjonowanie na zewnątrz. Stefanie Stahl mówi o tym. że za uczucia, które się pojawiają odpowiadają Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Należy jednak pamiętać, iż kluczem do sukcesu jest nie tylko pozwolenie sobie na to, by nauczyć się słuchać Dziecka Cienia i Dziecka Słońca, ale także to, by one dogadywały się także ze sobą wzajemnie, ponieważ ich role są równorzędne.